GERİ

14.11.2012

Doors Group

Doğuş Grubu'nun bir iştiraki olarak Mart 2012'de, eğlence, yeme – içme sektöründe hizmet vermek üzere kurulan d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) ve yeme-içme sektörünün lider firması İstanbul Doors Grubu arasında ortaklık anlaşması imzalandı.

Ortaklık anlaşması ile birlikte d.ream, İstanbul Doors Grubu ortaklarından International Restaurant Group'un hisselerinin tamamı ve kurucu ortakların hisselerinin bir kısmını alarak şirketin yüzde 74,25'lik hissesine sahip oldu.

d.ream CEO'su Levent Veziroğlu, İstanbul Doors Grubu ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyururken, bu ortaklığın Türkiye'deki eğlence, yeme-içme sektöründe yepyeni bir sayfanın açacağını belirtti. " Bu ortaklık sayesinde iki şirketin güçlerini birleştirmesi ile sektörde yeni bir geleceğin başlangıcı yaşanacak. İstanbul Doors Grubu sektördeki 19 yıllık serüveninde birbirinden farklı konseptlerde çok başarılı 20 marka yarattı. Ortaklığımız ile, hem bu markaları yurtiçi ve yurtdışında daha da genişletecek, hem de yepyeni konseptler ve markalar ile sektörü büyütmeye devam edeceğiz. Özellikle ülkemiz mutfağının uluslararası bilinirliğini ve saygınlığını artırmaya gayret edeceğiz. Bu ortaklık; yeme-içme sektörünün büyümesi, istihdamın artması ve her şeyden önemlisi tüketiciler için daha da yüksek kalite ve çeşitlilik anlamına gelecek. Yeni oluşum ile yalnızca ülkemizde değil, uluslararası arenada da büyüklüğünden, başarılarından ve markalarından söz edilen bir şirket oluşturmuş olacağız. "

d.ream hakkında:

d.ream –Doğuş Restaurant Entertainment and Management- , bir Doğuş Grubu iştiraki olarak, eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet göstermektedir. d.ream bugün misafirlerine Nusr-et Steakhouse, Kiva, Armani Ristorante ve Go Mongo markaları ile hizmet verirken, yakın zamanda hizmete girecek GQ Bar Restoran için çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul Doors Grup hakkında:

İstanbul Doors Grup, 1993 yılında Da Mario ile yeme-içme ve eğlence sektörüne kapılarını açtı. Farklı konseptlerde yarattığı Vogue, Anjelique, Kitchenette, Gina, Ajia, Zuma, Mama, Carlotta, Poupon, Ca'd'oro, Gigi, Foodist Catering, Tom Aikens Restaurant, Tom's Kitchen, Tom's Deli, Raika, Wanna Pop gibi 20 marka ile Türkiye'de sektörünün lideri olan grup, bugün Türkiye, İngiltere, Rusya ve Azerbaycan'da 40 lokasyonda, yılda 3,5 milyon kişiye hizmet veriyor.

2011 yılında Tom Aikens Group'un İstanbul Doors Grup bünyesine katılmasıyla birlikte Türkiye'de ve dünyada büyümeye devam ediyor. Tom Aikens Group'un altında Michelin yıldızlı Tom Aikens Restaurant, Tom's Kitchen ve Tom's Deli markaları yer alıyor.

Ayrıca, uluslararası sertifikasyon veren Doors akademi ile yeme-içme sektöründe profesyoneller yetiştiriyor.

Euro.Message madebycat